Kürdistan Demokrat Partisi-İran (PDK-İran) ile Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) İsviçre birimleri 28.12.2017 tarihinde bir toplantı gerçekleştirdiler. İsviçre’nin başkenti Bern kantonunda gerçekleşen toplantı oldukça verimli geçti. Toplantıya, PSK İsviçre birimini temsilen Kamil Ermiş ve Aydoğan İnal, PDK-İran’ı temsilen ise Kamuran Resoli başkanlığında bir heyet katıldı.
Saat 14'te başlayan toplantıda Kürdistan’daki son gelişmeler hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. Özellikle de Doğu Kürdistan’ın Kırmanşah şehri merkez üssü olmak üzere Güney Kürdistan’da da can ve mal kayıplarına yol açan halkımızın sorunları ve çözüm önerileri konusunda bilgiler paylaşıldı. PSK İsviçre Birimi toplantı esnasında “Kürdistan’daki depremzedelerle dayanışma” amacıyla açmış olduğu yardım kampanyasında elde edilen geliri Kürdistan’daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için PDK-İran İsviçre komitesine teslim etti.
Olası gelişmeler ve gelecekte ortak yapılacak çalışmalar konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunulduğu toplantı da özellikle de Newroz ve benzeri ulusal günlerde ortak etkinlikler gerçekleştirilmesi konusunda ortak bir komite kurulması konusunda anlaşma sağladı.
İki saate yakın süren toplantının ardından en kısa zamanda tekrar bir araya gelme ve eylemsellik takvimi oluşturma konusunda diyaloğun sürmesi kararlaştırıldı.
 
primi sui motori con e-max

Topluluk

PAK û PSK li Enqereyê ligel
Serokê Giştî yê PAKê Mustafa ...
Hevdîtinên PSK û PAKê li
Serokê Giştî yê PAKê Mustafa ...
PAK û PSKyê lî Engereyê hevdîtin
Serokê Giştî PAKê Mustafa Ozçelîk, ...
Partiya Sosiyalîst a Kurdistan û
Şandeke Partiya Sosiyalîst a ...
Hevdîtina PSK û KOMELA
Heyeta Partiya Sosyalîst a ...
Hevditina HDKÎ û PSK
Heyetek ji Partiya Sosyalîst a ...
PSK Serdana PDK (Rojhilat) Kir
Heyetek ji Partiya Sosyalîst a ...
Hevditina PSK û PŞK
Dengê Azad-HewlêrDi roja ...
Heyeta PSK Serdana ENKS Kir
Dengê Azad-HewlêrDi 15.01.2019’an ...
Hevdîtîna Heyeta PSK û Partiya
Heyata Partiya Sosyalîsta ...
PSK, PDKİ görüşmesi
PSK Genel Başkanı Mesud Tek, ...
PSK Heyeti YNK’yi ziyaret etti
19 Temmuz günü PSK Genel Başkanı ...
PSK-Pêşverû Görüşmesi
Güney Kürdistan’da bulunan ...
Mesud Barzani PSK Heyeti İle
PDK Genel Başkanı Mesud Barzani, ...