Behçet Epözdemir bugün yakınlarının, arkadaşlarının ve halkın katılımıyla doğduğu topraklarda, Siirt’e bağlı Minarköyünde törenle defnedildi. Kanser tedavisi gördüğü İstanbul’da iki gün önce (23.03.2020) hayatını kaybeden Epözdemir ambulansla getirildiği Minar köy mezarlığında toprağa verildi.
PSK adına Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel, Parti Meclisi üyeleri Hidayet Fidan, Vedat Dede ile il yöneticisi Nevzat Baykal’ın da katıldığı cenaze törenine, yaşanmakta olan coronavieüs salgınına rağmen kalabalık bir kitle cenaze töreninde hazır bulundu.
İlk gençlik yıllarından itibaren Kürd halkının özgürlük mücadelesine PSK saflarında katılan Behçet Epözdemir 1970l’i yılların ortalarında Siirt Devrimci Halk Kültür Derneği’nde aktif yer aldı. O dönemde Kürt gençliğinin bilinçlendirilip örgütlemesinde ön saflarda çalıştı. 1990’li yıllardan itibaren İstanbul’da Halk Kültür Derneği (HKD), daha sonra Stran Kültür Merkezi bünyesinde sanat ve kültür çalışmaları içinde bulundu.
1989 yılında yayın hayatına başlayan Deng Dergisi ve onun bünyesinde çıkan Kürtçe-Türkçe  gazetelerin dağıtımında görevler alan Epözdemir aynı dönemde Demokrasi ve Değişim Partisi, Demokrasi ve Barış Partisi ve Hak ve Özgürlükler Partisi’nin değişik kademelerinde sorumluluklar üstlendi.
Behçet Epözdemir 2016 yılında yasal çalışmalara başlayan Kürdistan Sosyalist Partisi’nin kurucuları içinde yer aldı ve son iki dönemde PSK Parti Meclisi üyeliğini sürdürdü.
2016 yılında ilan edilen OHAL kapsamında “bölücülük” suçlamasıyla hakkında soruşturma açılan Behçet Epözdemir doğduğu köyde bir yıla yakın ev hapsinde tutulduktan sonra serbest bırakıldı.

primi sui motori con e-max

Topluluk

PAK û PSK li Enqereyê ligel
Serokê Giştî yê PAKê Mustafa ...
Hevdîtinên PSK û PAKê li
Serokê Giştî yê PAKê Mustafa ...
PAK û PSKyê lî Engereyê hevdîtin
Serokê Giştî PAKê Mustafa Ozçelîk, ...
Partiya Sosiyalîst a Kurdistan û
Şandeke Partiya Sosiyalîst a ...
Hevdîtina PSK û KOMELA
Heyeta Partiya Sosyalîst a ...
Hevditina HDKÎ û PSK
Heyetek ji Partiya Sosyalîst a ...
PSK Serdana PDK (Rojhilat) Kir
Heyetek ji Partiya Sosyalîst a ...
Hevditina PSK û PŞK
Dengê Azad-HewlêrDi roja ...
Heyeta PSK Serdana ENKS Kir
Dengê Azad-HewlêrDi 15.01.2019’an ...
Hevdîtîna Heyeta PSK û Partiya
Heyata Partiya Sosyalîsta ...
PSK, PDKİ görüşmesi
PSK Genel Başkanı Mesud Tek, ...
PSK Heyeti YNK’yi ziyaret etti
19 Temmuz günü PSK Genel Başkanı ...
PSK-Pêşverû Görüşmesi
Güney Kürdistan’da bulunan ...
Mesud Barzani PSK Heyeti İle
PDK Genel Başkanı Mesud Barzani, ...