27-28 Temmuz tarihlerinde PSK PM üyeleri Vedat Dede, Hidayet Fidan ve PSK Amed Örgütü yöneticileri Abdulkadir Erkutlu ve Fuat Akkaya7dan oluşun bir heyet, Diyarbekir’deki bazı sendikaları ziyaret etti.
İlk ziyaretini DİSK’e bağlı Genel-İş’e gerçekleştiren heyet, sendika yöneticilere tarafından karşılandı. Genel İş Şube Başkanı Hasan Hayri Eroğlu’nun gözaltına alınmasını kınayan PSK heyeti, hükümet tarafından el konulmak istenen kıdem tazminatı konusunda işçi sendikalarının yanında olduklarını ifade etti, PSK’nin Türkiye’nin sorunlarına yönelik görüşlerini dile getirdi.
Sendika yöneticileri ziyaretten duydukları memnuniyeti belirtiler, PSK ve çalışmalarını takip ettiklerini dile getirdiler.
İkinci ziyaretini TÜRK-İŞ’e bağlı YOL-İŞ sendikasına gerçekleştiren ve sendika sekreteri Nizamettin Bacalan tarafından karşılanan PSK heyeti, kıdem tazminatının korunması mücadelesinde işçilerin yanında olduklarını tekrarladı.
Nizamettin Bacalan ise demokratik haklarını kullanırken karşılaştıkları zorluklardan bahsetti, kıdem tazminatı ile ilgili olarak sokaklarda bildiri dağıtılmasında bile sıkıntı yaşadıklarını anlattı.
Üçüncü ziyaretini Diyarbekir’in yerel gazetelerinden TİGRİS’e gerçekleştiren PSK heyeti, hükümetin özgür basın üstündeki baskılarına değindi, sosyal medya konusunda yapılması planlanan anti demokratik düzenlemelerle ilgili görüşlerini dile getirdi, TİGRİS gazetesine objektif haberlerinden dolayı teşekkür etti.
PSK heyeti sözcüsü, bir soru üzerine olası bir erken seçim konusundaki tavırlarını partinin organlarında yapılacak değerlendirmeler sonucunda belirleneceğini söyledi.

primi sui motori con e-max

Topluluk

PAK û PSK li Enqereyê ligel
Serokê Giştî yê PAKê Mustafa ...
Hevdîtinên PSK û PAKê li
Serokê Giştî yê PAKê Mustafa ...
PAK û PSKyê lî Engereyê hevdîtin
Serokê Giştî PAKê Mustafa Ozçelîk, ...
Partiya Sosiyalîst a Kurdistan û
Şandeke Partiya Sosiyalîst a ...
Hevdîtina PSK û KOMELA
Heyeta Partiya Sosyalîst a ...
Hevditina HDKÎ û PSK
Heyetek ji Partiya Sosyalîst a ...
PSK Serdana PDK (Rojhilat) Kir
Heyetek ji Partiya Sosyalîst a ...
Hevditina PSK û PŞK
Dengê Azad-HewlêrDi roja ...
Heyeta PSK Serdana ENKS Kir
Dengê Azad-HewlêrDi 15.01.2019’an ...
Hevdîtîna Heyeta PSK û Partiya
Heyata Partiya Sosyalîsta ...
PSK, PDKİ görüşmesi
PSK Genel Başkanı Mesud Tek, ...
PSK Heyeti YNK’yi ziyaret etti
19 Temmuz günü PSK Genel Başkanı ...
PSK-Pêşverû Görüşmesi
Güney Kürdistan’da bulunan ...
Mesud Barzani PSK Heyeti İle
PDK Genel Başkanı Mesud Barzani, ...