Parti heyetimizin Urfa Ziyaretleri

Bir dönemdir Kuzey Kürdistan illerinde faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve sendikaları ziyaret eden PSK heyeti, 04 Ekim tarihinde Urfa’da bazı kurumları ziyaret ederek görüş alış verişinde bulundu.

PSK Genel Başkanı Mesud Tek, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Dağtekin, PM üyesi Ahmet Kılıl, PM üyesi ve PSK Urfa İl Örgütü Başkanı Reşat Düngül’den oluşan heyet, önce İnsan Hakları Derneği’ni (İHD) ziyaret etti.

İHD Eş Başkanları Mustafa Vefa ve Sümeyye Koç ile görüşen PSK heyeti, Türkiye ve Kürdistan’daki son ve olası siyasal gelişmeler ile ilgili görüşlerini anlattı, önerilerini dile getirdi.

İHD heyeti de Urfa’da yaşanan hak ihlalleri ve yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi, siyasi gelişmelere ilişkin görüşlerini PSK heyeti ile paylaştı.

Daha sonra Urfa Barosu’nu ziyaret eden heyet, burada Baro Başkanı M. Welat İzol ile görüştü. PSK heyeti ve Baro Başkanı siyasal gelişmeler ile ilgili görüş ve önerilerini karşılıklı olarak paylaştılar.

Baro ziyaretinin ardından Urfa-KESK dönem sözcüsü Eğitim Sen’i ziyaret eden PSK heyeti, Şube Eş Başkanı Mahmut Binici, Hukuk Sekreteri Lamih Aslan ve öteki yöneticilerden oluşan heyet ile görüştü. Görüşmede Mesud Tek, PSK’nin son ve olası siyasal gelişmeleri dair değerlendirmeleriyle önerilerini Eğitim Sen yöneticileriyle paylaştı.

Eğitim Sen heyeti ise Urfa’da başta Pandemi olmak üzere eğitim alanında yaşanan zorluklar ve sorunlara değindi. Yaşanan siyasal, ekonomik ve sosyal sorunların, geniş kesimlerin içinde yer alacakları birliklerin mücadelesiyle çözülebileceğini dile getirdi.

İçerik Başlıkları
En çok Okunan İçerik