Parti Heyetimiz Taşkesen'i Ziyaret Etti

PSK-Kürdistan Sosyalist Partisi Genel Başkanı Mesud Tek, PSK-MYK üyesi ve Mardin İl Örgütü Başkanı Salihê Omerî, Artuklu İlçesi Başkanı Orhan Özer ve PSK Mardin üyelerinden gazeteci Emin Karakulak’tan oluşan PSK heyeti, 30 Ekim günü Kurtalan’da Cemil Taşkesen’i ziyaret etti, gözaltına alınmasını kınayarak desteklerini dile getirdi.

PSK heyeti, kendilerini karşılayan PDK-Bakur’un eski yöneticilerinden emektar rahmetli Derwêşê Sado’nun oğlu Bişar Akgül ile birlikte bir araya geldikleri Cemil Taşkesen ile, Taşkesen’in Meral Akşener ile diyaloğu ve önemi üzerine samimi bir sohbet gerçekleştirdiler.

Bilindiği gibi Cemil Taşkesen, Kurtalan’da esnaf ziyareti yapan İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’e,  “dilimiz inkar ediliyor, kimliğimiz inkar ediliyor, Kürdistan inkar ediliyor. Biz buna karşıyız. ŞuŞu an sizin bulunduğunuz yer Kürdistan'dır ama ne yazık ki Meclis'te bu Kürdistan inkâr ediliyor” “dilimiz inkar ediliyor, kimliğimiz inkar ediliyor, Kürdistan inkar ediliyor. Biz buna karşıyız. Şu an sizin bulunduğunuz yer Kürdistan'dır ama ne yazık ki Meclis'te bu Kürdistan inkâr ediliyor” dediği için savcılığın talimatıyla gözaltına alınmış, ifadesi alındıktan sonra savcılık tarafından serbest bırakılmıştı.

İçerik Başlıkları
En çok Okunan İçerik