PSK Genel Başkanı Bozyel Baran Tursun Vakfı’nı ziyaret etti
Çeşitli görüşmelerde bulunmak ve il örgütünün düzenleyeceği konferansa katılmak üzere İzmir’de bulunan PSK Genel Başkanı Bayram Bozyel, Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Teker, PM üyeleri Bedri Çınar ile Mustafa Aygül  ile birlikte 24.12.2022 tarihinde Baran Tursun Vakfı’na ziyarette bulundu.
PSK heyetini Baran Tursun Vakfı adına Mehmet Tursun karşıladı. Ziyarette yazar Veysel Çamlıbel de hazır bulundu.
Ziyaret sırasında PSK Genel Başkanı Bozyel Türkiye ve Kürdistan’daki siyasi süreç ve PSK’nin sürece ilişkin yaklaşımı hakkında açıklamalarda bulundu. Bozyel açıklamalarında Baran Tursun Vakfı’nın yaptığı çalışmalara değer biçtiklerini ve her türlü desteği sunmaya hazır olduğunu dile getirdi.
Baran Tursun Vakfı Başkanı Mehmet Tursun ise Vakıf olarak insan hakları savunuculuğu alanında yaptıkları çalışmalardan söz ederek uluslararası düzeyde kendilerine gösterilen ilgiyi anlattı. Tursun, Baran Tursun Vakfı’nın hak ihlallerine ilişkin objektif ve tarafsız çalışmalarıyla bu alanda yeni bir model oluşturduğunu ifade etti. Görüşmenin sonunda Mehmet Tursun, Baran Tursun Vakfı’nın insan hakları ile ilgili hazırladığı dosyayı PSK heyetine hediye etti ve karşılıklı görüşmelerin devamı temennisinde bulundu.İçerik Başlıkları
En çok Okunan İçerik