PSK Genel Başkanı Bozyel İstanbul’da çeşitli görüşmelerde bulundu

PSK Genel Başkanı Bayram Bozyel, Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Teker, PSK Gençlik Örgütlenmesinden Sorumlu Bahattin Turan, İstanbul İl Başkanı Mansur Kara ile birlikte İstanbul’da değişim kurum ve şahsiyetleri ziyarette bulundu.

PSK Genel Başkanı Bozyel ve beraberindeki heyet 17.12.2022 tarihinde  İBV’i ziyaret ederek burada bilim insanı ve yazar İsmail Beşikçi ve Vakıf yöneticileriyle görüştü. Görüşmede İsmail Beşikçi Vakfın çalışmaları ve planları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Genel Başkan Bayram Bozyel ise İBV’nin çalışmalarını övdü ve her türlü dayanışmaya hazır olduğunu ifade etti.

PSK Genel Başkanı Bozyel ve beraberindeki heyet aynı gün KÜRDKAV’ı ziyarete bulundu. Görüşmede KÜRTKAV Genel Sekreteri Köroğlu Karaaslan ve yöneticiler Vakfın durumu ve sorunları hakkında açıklamalarda bulundu. Ziyaret sırasında genel olarak Kürt hareketinin durumu ve KÜRDKAV’ın  daha etkin kılınması için görüş alışverişinde bulunuldu.

PSK heyeti daha sonra İstanbul’da tanınmış bazı akademisyen ve sanatçılarla buluştu, Türkiye’deki siyasal gidişat hakkındaki görüş ve önerilerini dinledi, PSK’nin yeni döneme ilişkin yaklaşımını dile getirdi. PSK Genel Başkanı Bozyel, uzun bir süredir tedavi görmekte olan politikacı yazar Dr. Tarık Ziya Ekinci’yi ziyaret etti ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.

PSK Genel Başkan Bayram Bozyel son olarak İstanbul il yöneticileriyle bir araya gelerek PSK’nin bölgedeki çalışmaları değerlendirildi, parti biriminin aktifleştirilmesi ve yeni döneme hazırlanması için bir çalışma programı ortaya çıkartıldı.

Genel Başkan Bayram Bozyel ile Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Teker İstanbul’daki ziyaretin ardından değişik görüşmelerde bulunmak üzere 19.12.2022 tarihinde Ankara’ya geçti.

 

En çok Okunan İçerik