PSK Heyeti Diyarbakır Barosu’na ziyarette bulundu

Kürdistan Sosyalist Partisi Genel Başkanı Bayram Bozyel, Genel Başkan Yardımcısı Hasan Dağtekin, PSK MYK üyesi Mehmet Bozhan’dan oluşan heyet 10.03.2023 tarihinde Diyarbakır Barosu’nu ziyaret etti.

Genel Başkan Bayram Bozyel ve beraberindeki PSK heyetini Diyarbakır Baro Başkanı Nahit Eren, Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu üyeleri Av. Ahmet Dağ, Av. Mehdi Özdemir, Av. Serdar Özer ile av. Mehmet Işık karşıladı.

Görüşmede 6 Şubat depreminin ağırlıklı Kürt coğrafyasında bulunan 10 ilde yol açtığı insani ve maddi yıkımlar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu, ailelerini deprem felaketinde kaybeden çocukların akıbetiyle ilgili atılabilecek adımlar ele alındı, deprem felaketinde sorumlulukları olan siyasi iktidar, yerel yönetimler, ilgili kurum ve kuruluşlar hakkında yargılama sürecinin işletilmesinin imkanları değerlendirildi.

Görüşmede Diyarbakır Baro Başkanı Nahit Eren, Diyarbakır Barosu’nun Diyarbakır ve bölgede depremin yol açtığı hasarda sorumluluğu olanlar hakkında yaptıkları hukuki girişimlerden söz etti. Deprem’in yol açtığı felaketin bütün boyutlarının açığa çıkartılması ve hem hukuki hem de siyasi düzeyde sonuç alıcı adımların atılması için bütün siyasi parti, STK, oda, dernek ve yerel yönetimlerin işbirliği içinde hareket etmelerinin gereği konusunda görüş birliğine varıldı.

 

 

İçerik Başlıkları
En çok Okunan İçerik