Ziyaretlerimiz Sürüyor

PSK-Kürdistan Sosyalist Partisi, bir müddettir Kürdistan illerinde faaliyet yürüten sivil toplum örgütlerine yaptığı ziyaretleri 30 Eylül tarihinde Qoser’de (Kızıltepe) de devam ettirdi.
Genel Başkan Mesud Tek, Genel Başkan Yardımcısı Salih Omerî, PM üyeleri Hidayet Fidan, Ahmet Kılıl ve PSK Mardin İl yöneticilerinden Emin Karakulluk’tan oluşan PSK heyeti, önce Mardin Organize Sanayi Bölgesi-OSB’yi ziyaret ederek Başkan Abdülnasır Duyan ile görüştü. Görüşmede OSB Başkanı sanayicilerin yüz yüze oldukları sorunları dile getirdi.
PSK heyeti daha sonra aralarında Zahireciler Derneği, Zahireciler Kooperatifi olan 66 çiftçi derneğinin çatı örgütü olan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu’nu (MTDF) ziyaret ederek MTDF Başkanı Şerif Öter ile görüştü.  Şerif Öter Kızıltepeli çiftçiler ve sivil toplum örgütlerinin yüz yüze oldukları sorunlarla ilgili geniş bilgi verdi.
Akabinde Kızıltepe Çiftçiler Birliği’ni ziyaret eden PSK heyeti Başkan Mikail Erbeyi ile görüştü. Mikail Erbeyi, Kızıltepe çiftçilerinin özellikle enerji ve buna bağlı olarak sulama konusunda yaşadıkları zorlukları dile getirdi. Söz konusu zorluklar ve uygulanan tarım politikaları nedeniyle çiftçilerin gelecek kaygısı taşıdıklarını anlattı.
PSK heyeti Güney Doğu Anadolu Mısır Üreticileri Derneği’ni (GDAMÜ) de ziyaret etti ve burada Dernek Başkanı Hanefi Müslümoğlu ile görüştü.
PSK heyeti son olarak Kızıltepe Esnaf Ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret ederek Oda Başkanı Zeynettin Ayav ile görüştü. Ayav konuşmasında Pandemi süreci ve öncesinde Kızıltepe esnafının karşı karşıya olduğu sorunlara değindi.
PSK Heyeti adına Mesud Tek, Kürdistan ve Türkiye’de yaşanan siyasal ve sosyal sorunlar ile sorunların çözümü için atılması gereken adımlarla ilgili görüşlerini dile getirdi.
Görüşmelerde, yaşanan adaletsizlikler, yasaklar,  istikrarsızlık, zam ve pahalılık, güvensizlik, esnaf ve köylülerin borçlarıyla huzurun sağlanması ön plana çıktı. Sorunların çözümü için ortak tavır geliştirmenin önemine vurgu yapıldı.
PSK heyetinin ziyaretleri önümüzdeki günlerde de devam edecek.
En çok Okunan İçerik