Yardımların yeni adresi Maraş idi

Yardımların yeni adresi Maraş idi

Bu gün 08.03.2023 te TEKSAV Vakıf Başkanı Tayyip Kızılyıldız, bir grup vakif çalişanı ve PSK bölge temsilcileri ve sorumlularıyla birlikte deprem mağdurlarına yardım faaliyetleri kapsamında Diyarbakırdan Maraş ili Pazarcık ilçesine ulaştırmak üzere, kuru gıda ve günlük ihtiyaç malzemelirinden oluşan kolileri araçlara yükleyerek yola çıktılar.

Daha önce yaptıkları gözlem ve tespitler işiğinda ve yerinde yaptıkları inceleme ve elde edilen bilgiler neticesinde; bugüne kadar yardımların yeterince ulaşmadığı Pazarcıka bağlı üç (3) köy olan Meksutuşağı, sarıerik, narlı ve çevresinde götürdükleri yardım malzemelerini dağıtma kararını aldılar.

Her üç köyde de insanların perişan halleri ve kırgın oldukları göze çarpıyordu. TEKSAV ve PSK nin ulaştırdıkları bu malzemeler ve dayanışma çalışmasından memnun olduklarını gösterdiler. Her iki kurumun heyetleri köy sakinlerine birkez daha baş sağlığı dileyerek acılarını paylaştıklarını ifade ederek, halkımızın bir daha bu tür felaketlerle yüz yüze kalmaması dileğinde bulundular.

İçerik Başlıkları
En çok Okunan İçerik